• https://www.facebook.com/LaVitaPsikoloji/?ref=page_internal
  • https://twitter.com/lavitapsikoloji

Birkan KAYA

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG BİRKAN KAYA
-Çocuk, Ergen, Yetişkin, Çift ve Aile Terapisti-


Ben Birkan Kaya, Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım. Klinik Psikoloji dalında uzmanlık almak için yüksek lisans tahsilime başladım. Mevcut süreçte Tez hazırlık dönemi içerisindeyim. Eğitim hayatım boyunca birçok etkinliğe, sertifikalı eğitime ve gönüllü projelere katıldım. Psikolojinin alt dallarına yönelik hemen hemen her alanda staj deneyimlerim bulunmaktadır. Özgeçmişime bakılacak olursa çoğunluk Engelli bireyler ve Özel eğitim alan çocuklar üzerine yapılan eğitimlerde, etkinliklerde, projelerde ve stajlarda oldukça interaktif deneyimler elde ettim. Çalışma hayatım boyunca özverili kişiliğimden ödün vermeyeceğimden ve saygınlığımı koruyacağımdan emin bir şekilde; topluma, bireylere, kurumlara faydalı olmakta istikrarlı bir çalışma hayatı sürdüreceğime dair kendime inancımın; kurumlar, bireyler ve toplum içinde aynı etkiye ve inanca sahip olabilmesi temennisi ile mevcut süreçte iş arama uğraşındayım. Yüz yüze İletişim Kurmanın ve iş görüşme sürecinin yüzeysellikten sıyrılarak daha etkin ve yetkin bir değerlendirme sunacağı kanaatindeyim. Bu sebeple Yüz yüze görüşmenin çok daha değerli olduğunu düşünüyorum. 

EĞİTİMLER

Uygulamalı Spor Psikolojisi – Bilgi Üniversitesi- Şubat-Nisan 2018

DENEYİM

Doğa Huzur Evi (2019 Nisan- 2019 Mayıs) İş Tanımı: Kurum içindeki hastalar ve hizmet alan yaşlılara psikolojik destek ve gözlem.
NP İstanbul Beyin Hastanesi (2017 Ekim – 2018 Haziran ) İş Tanımı: Np İstanbul Beyin Hastanesinde, Psikolojik rahatsızlığı olan hastaların, Yatılı hastaların, günlük visitlerine katılım. Hastaların Nörolojik Patolojik bulgularına yönelik Tanı ve tedavi sürecinin gözlemlenmesi. Bireysel görüşmelere katılım. Klinik müdahalelerin gözlemlenmesi.
Esenyurt Rehabilitasyon Merkezi (2019 Mart-2019 Nisan) İş Tanımı: Kurum içindeki çocuklara psikolojik destek ve test uygulanması
Truva Otizm Derneği (2017 Haziran-2017 Ağustos) İş Tanımı: otizmli çocuklara eğitim vermek

UYGULADIĞI TESTLER

WISC-R Zeka Testi


Uzman Klinik Psikolog Birkan Kaya

Randevu için tel: 0538 775 99 27

Seminer ve Konferans için iletişim: pskbirkankaya@gmail.com